O nás Prováděné zákroky Ceník Fotogalerie Nejčastější dotazy Kontakt
Prováděné zákroky
dnes je 24.07.2014
Mateřská znaménka, pigmentové skvrny, žilky, jizvy, akné 1) Odstraňování kožních defektů (mateřských znamének, névů, fibromů a jiných kožních výrůstků) laserem 2) Počítačová dermatoskopie 3) Odstraňování červených žilek v obličeji, pigmentových skvrn, jizev 4) Léčba bradavic fotodynamickou terapií 5) Léčba akné (modré světlo) Laserová depilace, permanentní make-up Vrásky, plasticko-chirurgické zákroky v obličeji Liposukce, formování postavy, celulitida Křečové žíly (varixy), hemoroidy, chrápání Syndrom karpálního tunelu Vypadávání vlasů - Alopecie

Prováděné zákroky / Mateřská znaménka, pigmentové skvrny, žilky, jizvy, akné

Léčba akné (modré světlo)

 

Akné patří mezi častá onemocnění, postihuje většinou dospívající populaci. Největší výskyt je v období puberty, ale může přetrvávat i po 20. roce života, ojediněle i po celý život.

Příčinou akné jsou většinou hormonální dysbalance ve spojení s bakteriální infekcí v oblasti mazových žláz.

Nejčastější formou akné je acne vulgaris. Mírné formě akné říkáme acne comedonica a projevuje se výskytem jen drobných, většinou nezanícených pupínků. Střední formou je acne papulopustulosa, která se vyznačuje výskytem mnoha pupínků z části zanícených a bolestivých na pohmat. Nejvážnější formou je acne conglobata. Ta je doprovázena velkým množstvím hnisajících pupenů až tvorbou abscesů. Jedná se o hluboký zánět, který se hojí vtaženými jizvami.

 

Léčba aktivního akné se provádí pomocí červeného laseru a modrého světla.

Laserová léčba inaktivuje akné - fototerapeuticky ničí bakterie způsobující akné, čímž dochází k zahojení zánětlivých ložisek, a preventivně ovlivňuje funkci mazových žláz, aby nedocházelo k jejich dalšímu zanícení.

Ošetření trvá cca 20 min., doporučujeme ho několikrát opakovat (min. 6 x), a to vždy po 1 týdnu.

 

Léčba následků akné (zjizvení pokožky) se provádí pomocí tzv. IPL (intenzivního pulsního světla). Žehlička, jak se lidově říká intentivnímu pulsnímu světlu, dokáže nejen vyhladit nerovnosti pleti, ale také ji barevně sjednotit (odstranit pigmentové skvrny a pročervenání pleti).

Světelné impulzy jsou k pokožce vedeny přes čirý gel a stimulují tvorbu kolagenu. Zákrok se provádí bez anestézie a trvá cca 30 min. Ošetření je vhodné alespoň 3x zopakovat, vždy po jednom měsíci, ale každopádně už po prvním ošetření je lepší stav pokožky více než patrný.

 

V případě, že jsou jizvy po akné hluboké, provádí se jejich vyhlazení pomocí tzv. CO2 frakčního laseru. Princip efektu aplikace frakčního laseru spočívá ve stimulaci růstu vlastních kolagenových a elastinových vláken. Díky rozdělení (frakcionování) laserového paprsku na 48 bodů na 1 cm2, proniká světlo do hlubších vrstev kůže s minimálním poškozením vrstev vrchních. K maximálnímu tepelnému působení (přeměně světelné energie na tepelnou) tudíž dochází přímo v růstové zóně kolagenových a elastinových vláken. Zákrok se opět provádí ambulantně.

 

Copyright (C) 2008 Institut lékařské kosmetiky