Liposukce podbradku

Jak se zbavit podbradku?

Mnozí lidé mylně považují problém „druhé brady“ za projev nadváhy. Tuk uložený v podbradku ovšem trápí i velmi štíhlé lidi. Příčin zvětšeného podbradku může být totiž celá řada. Nejčastěji to bývá špatná životospráva a vrozené dispozice, ale vznik druhé brady může paradoxně způsobit také prudký úbytek tělesné hmotnosti, který po sobě zanechá povislou kůži.  Liposukce podbradku vede ke zdůraznění linie dolní čelisti, k prokreslení brady, ke zúžení krku a tím i k jeho optickému prodloužení. Jelikož krajina krku sousedí s obličejem, má na vzhled člověka mnohem větší vliv, než by se mohlo zdát. Odsátí tuku z této oblasti v rámci liposukce podbradku přináší výrazné zlepšení a omlazení nejen brady, ale i  krku.

Zákrok se provádí pouze v lokální anestezii a trvá půl až hodinu v závislosti na rozsahu. Oblast podbradku je znecitlivěna fyziologickým roztokem s anestetikem a adrenalinem. Z tenkého vpichu (1­3 mikrořezy) se zavede vlákno laseru do podkožní tukové tkáně. Laser zkapalní tukové buňky. Ty jsou posléze odsáty pomocí injekční stříkačky, eventuálně odplaveny lymfatickou cestou. Laserový paprsek navíc při zkapalňování tuku prohřívá jednotlivé vrsty kůže. Zvýšená teplota vyvolá stažení kolagenních vláken, které pokožku zpevní a vypnou.

Ošetřená oblast je po provedeném zákroku lehce citlivá ještě několik dní. Postupně dochází ke vstřebání otoku a vypnutí pokožky spodní partie brady. Proces formování probíhá zvolna a výsledný efekt se stabilizuje cca za 2­3 měsíců. Aby uvolněná pokožka podbradku maximálně přilnula, minimálně 14 dní po zákroku se obličej na noc stahuje elastickou maskou. Urychlí se tak vstřebání otoku a zvýší se efektivita remodelace podbradku. Po tuto dobu je vhodné vynechat saunu, solárium a fyzicky náročné aktivity. Pracovní neschopnost ovšem potřebná není, k běžným aktivitám se klient vrací již druhý den po zákroku.

Laserová liposukce podbradku asistovaná laserem přináší několik viditelných výsledků. Odstranění tuku v oblasti podbradku vede k zvýraznění linie dolní čelisti, k prokreslení brady, zúžení krku a tím i k jeho optickému prodloužení. Délka trvání výsledného efektu závisí na mnoha faktorech. Významnou roli hraje zejména genetika a životní styl. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o miniinvazivní zákrok v místním znecitlivění, lze jej po čase bez prolémů opakovat. Míra bolestivosti je ve srovnání s viditelným rozsahem výsledku minimální.

Cena liposukce podbradku

Konzultace 300,-
Liposukce podbradku asistovaná laserem 15.000,-
Liposukce podbradku + ulthera spodní čelisti 16.500,-