Odstranění tetování

Zvažujete odstranění tetování?

Odstranění tetování
Odstranění tetování

Také patříte mezi jedince, kteří si kdysi pořídili tetování a nyní svého rozhodnutí litujete a zvažujete odstranění tetování? Nebo se Vám jednoduše Vaše tetování již přestalo líbit, znesnadňuje Vám pracovní a společenský život, přemýšlíte o přetetování (cover­-up)? Či Vás trápí špatně provedený permanentní make­-up nebo pigmentové skvrny – ať už stařecké, sluneční či pigmentace vznikající následkem užívání hormonální antikoncepce?

Laserové odstranění tetování

Pomocí tzv. Q­-switched laseru lze nechtěné tetování na těle či pigmentace v obličeji nebo na hřbetech rukou odstranit. Laserový paprsek proniká hluboko do kůže, kde rozbíjí pigment na drobné částečky. Tyto částečky jsou následně v průběhu několika dalších týdnů vyplavovány z těla ven a tetování či pigmentové skvrny postupem času blednou.

Odstranění černého i barevného tetování nebo pigmentových skvrn

Daná vlnová délka laserového paprsku reaguje pouze na konkrétní odstraňovaný pigment. Okolní pokožka na něj nereaguje, a tudíž nemůže být poškozena. Dobře se odstraňují zejména barvy jako černá, modrá, hnědá. Hůře se zbavuje odstínů žluté. Laser umožňuje nechtěné tetování či jeho část buď postupně odstranit anebo zesvětlit za účelem snadnějšího překrytí novým, kvalitnějším tetováním. Zákrok je poměrně rychlý a minimálně bolestivý, bez rizika jizev.

Opakování procedury odstranění tetování

Odstranění tetování je nutné několikrát opakovat. Pigmentace se totiž nachází v několika vrstvách pod sebou, laser je tedy musí rozbít postupně. U pigmentových skvrn či amatérského tetování je třeba jedné či dvou terapií. U profesionálního tetování je potřeba tří až pěti sezení. V každém případě je odstranění tetování dlouhodobou záležitostí, protože mezi jednotlivými zákroky musí být čtyř až šesti týdenní pauza. Počet zákroků není možné předem určit, neboť závisí na celé řadě okolností, jako je typ barviva, jeho množství, hloubka uložení, vlastní způsob provedení tetováže, typ pleti nebo charakter hojení.

Zde se můžete informovat o ceně odstranění tetování a pigmentových skvrn.

Před ošetřením budete poskytovat informovaný souhlas, který si můžete přečíst zde.

Cena odstranění tetování

Ošetření asistované q-switch laserem 600,- / 1cm2

Odstranění tetování provádí naše specialistka Eva Markusová

Eva Markusová