Operace křečových žil metodou EVLT (endovenózní laser terapie)

Odstranění křečových žil metodou EVLT (endovenózní laser terapie)

Operace křečových žil
Operace křečových žil

Onemocnění křečových žil na dolních končetinách patří k civilizačním chorobám, které postihuje více než polovinu populace. Více než každý druhý občan naší země má problémy s křečovými žilami.

Křečové žíly jsou výrazným kosmetickým defektem. Nicméně kosmetické změny jsou pouze prvním příznakem celkového onemocnění žilního systému na dolních končetinách. Posléze se objevují  další, většinou již závažnější projevy choroby. Jsou to pocity tlaku na dolních končetinách, tzv. „těžké nohy,“ kdy nemocný pojednou pociťuje ztrátu lehkosti chůze či běhu, má pocit únavy a objevují se i křeče.

K nejmodernějším a pro pacienta nejšetrnějším metodám v léčbě uvedeného onemocnění patří operace křečových žil pomocí laserového paprsku. Laserové vlákno se zavede z třísla do nitra rozšířeného varixu na zvláštním zavaděči. Laserový paprsek postiženou žílu tepelně zničí. Celková délka tohoto zákroku je asi 1 hodina, poté pacient ihned odchází domů pouze s elastickým obinadlem, které stahuje operovanou končetinu po dobu 1 týdne. Jedná se o zcela nový přístup v léčení této choroby, který se provádí zásadně ambulantně v lokálním znecitlivění. Ve srovnání s klasickou metodou prováděnou v celkové anestezii, kdy je postižená žíla vytržena z žilního systému a následuje několikaměsíční rekonvalescence, je rekonvalescence po operaci asistované laserem v podstatě nulová. Nesrovnatelný je i kosmetický efekt, na rozdíl od klasické metody, po které zůstává několik viditelných jizev na bérci, po operaci varixů laserem je zjizvení minimální.

Metoda je vhodná zejména pro pacienty, kteří z pracovních či jiných časových důvodů nemohou podstoupit metodu klasickou, nebo pro pacienty, kteří se obávají celkové anestézie, bolestí následujících po absolvování klasické metody či neakceptují její kosmetický efekt.

Můžete si prohlédnout videozáznam.

Cena odstranění křečových žil

Konzultace 300,-
Předoperační vyšetření 1.000,-
Operační zákrok vč. převazů a pooperačních kontrol 21.000,-