Frakce – vyhlazení pleti, odstranění jizev

Omlazení pleti laserem

Frakce
Frakce

Resurfacing je laserová metoda ošetření pleti, při níž je pomocí laserového paprsku odstraněna (odpařena) svrchní vrstva kůže a zhojením dojde k jejímu obnovení a vzniká novotvořená pokožka. Provádí se pomocí frakčního scaneru CO2 laseru.

Díky rozdělení (frakcionování) laserového paprsku na 48 bodů na 1 cm2, proniká světlo do hlubších vrstev kůže s minimálním poškozením vrstev vrchních. K maximálnímu tepelnému působení (přeměně světelné energie na tepelnou) tudíž dochází přímo v růstové zóně kolagenových a elastinových vláken. Výsledkem zákroku je vyhlazení vrásek, jizviček a jiných nerovností pokožky a celkové vypnutí pleti. Působením laserového paprsku dochází také ke dlouhodobé stimulaci tvorby kolagenu, což dodává pleti omlazující efekt.Vhodnými lokalitami pro frakční rejuvenaci je povadlá pleť pod očima, na tvářích a bradě či dekoltu. Vynikající výsledky jsou dosahovány zejména při odstranění hlubokých vrásek na horním rtu a při vyhlazení hlubokých jizev po akné či neštovicích v obličeji.

Resurfacing se provádí obvykle ambulantně bez anestezie, případně lze nanést na kůži znecitlivující krém. Zákrok trvá asi 20 až 40 minut. Je ho vhodné opakovat s odstupem čtyř až osmi týdnů. Bezprostředně po ošetření je kůže zarudlá, může být mírně oteklá. Postupně během několika dnů se svrchní vrstva kůže začne olupovat a začíná se objevovat omlazená pokožka, kterou je vhodné často promašťovat vazelínou.

Intenzita zčervenání je individuální a závisí na nastavených parametrech přístroje. Délka zarudnutí je individuální, v průměru 3 až 5 dnů. Pátý den je možno nanášet make-up. Účinek je dlouhodobý a při správné ochraně před UV záření vydrží i několik let.

Můžete si prohlédnout videozáznam.

Cena omlazení pleti laserem, cena odstranění jizev laserem

Konzultace 300,-
Horní ret 1.200,-
Brada 2.100,-
Tváře 2.400,-
Korekce jizev 600,- / 1 cm2