Operace očních víček (blefaroplastika)

Jak probíhá operace očních víček

Operace očních víček
Operace očních víček

S postupujícím věkem kůže na očních víčkách povoluje a vzniká tzv. kožní nadbytek, který způsobuje pokles víček, ale v mnoha případech i omezuje vidění. Stává se tak problémem nejen estetickým, ale často i funkčním. Plastická operace očních víček je metodou, jak tento problém odstranit.

Operace očních víček, tzv. blefaroplastika, je kosmetická úprava očních víček, při které se odstraní kožní nadbytek horních nebo dolních očních víček včetně tukových váčků, tzv. prolapsů. Ty jsou příčinou unaveného vzhledu. V případě, že jsou problémem spodních očních víček pouze tukové váčky, lze je odstranit pouze z vnitřní strany víčka, spojivkovou stranou, tzv. transkonjunktiválně.

Operace očních víček se běžně provádí v místním znecitlivění, většinou trvá okolo jedné hodiny. Na horních víčkách je po předchozím vyměření a nákresu řez, tedy i následná jizva, veden tak, aby byl skryt v kožním záhybu víčka. Na dolních víčkách je veden asi 2 mm pod řasami podél okraje. Vzniklá rána je precizně zašita. Stehy jsou odstraněny do 10 dnů po operaci, což lze i označit za dobu rekonvalescence. V prvních dnech po operaci očních víček mohou víčka lehce otékat a mohou se vytvořit modřinky. Jizvičky se stanou během několika týdnů prakticky neviditelnými.

Operace horních víček se opakovaně provádí ne dříve než po 7–10 letech, úpravu dolních víček není ve většině případů nutné opakovat.

Mnoho žen trápí „kruhy pod očima.“ Nemají kožní nadbytky ani vystouplé tukové váčky, spíše naopak, tmavé propadliny, takže vypadají unaveně, jako by nespaly. Řešením tohoto problému je aplikace výplňového materiálu Teosyal Redensity II, injektovatelného gelu na bázi kyseliny hyaluronové speciálně určeného pro jemnou a cillivou oblast okolo očí.

Cena operace očních víček

Konzultace 300,-
Kosmetická úprava horních víček od 15.000,-
Kosmetická úprava dolních víček od 17.000,-
Kosmetická úprava horních a dolních víček od 25.000,-

 

Specialistou na operace očních víček jsou plastičtí chirurgové prim. MUDr. Vladimír Mařík, MUDr. Pavel Kurial  a MUDr. Jan Kasper

Mudr. Kurial
MUDr. Kurial
Prim. Mařík
Prim. Mařík
MUDr. Jan Kasper
MUDr. Jan Kasper