Preventivní dermatologie (kožní defekty)

Prevence kožních onemocnění

Počítačová dermatoskopie – vyšetření kožních útvarů

Tento přístroj umožňuje přesné mapování mateřských znamének“ a vyhodnocení míry jejich nebezpečnosti. Vyšetření počítačovým dermatoskopem je jediný bezpečný způsob včasného odhalení vysoce zhoubných kožních nádorů (melanomů).

Mateřská znaménka, névy, fibromy, basaliomy (kožní útvary) – CO2 laser

CO2 laser lze nazvat bezdotykovým skalpelem. Řez je naprosto přesný, není odstraněno ani o milimetr tkáně více, než je nezbytně nutné. Laser navíc dokonale koaguluje neboli zastavuje krvácení. Díky tomu má lékař vynikající přehled v operačním poli. Vzniklá ranka po odstraněném fibromu se vzhledem k šetrnosti řezu nemusí šít, zhojí se pouze stroupkem.

Bradavice (veruky) – fotodynamická terapie

Fotodynamická terapie, na rozdíl od jiných metod jako např. léčba tekutým dusíkem či chirurgické odstranění veruk pomocí exkochleační lžičky, je jedinou metodou léčby veruk, která nedevastuje okolní tkáň, tzn. nezjizví postižené místo.

Pigmentové skvrny – intenzivní pulsní světlo (IPL)

Intenzivní pulsní světlo (IPL), tzv. žehlička na pleť, je průlomovou technologií pro odstranění některých „nedostatků“ pokožky obličeje, krku, dekoltu či rukou – „slunečních pigmentací“ (pih), stařeckých pigmentových skvrn (zejména na rukou), drobných rozšířených žilek nebo pórů.

Jizvy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce tempor vitae erat a facilisis. Fusce ut tortor ante. Maecenas dapibus facilisis magna quis condimentum. Duis tincidunt eget turpis id dictum. Integer ac aliquam sapien. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec viverra placerat nunc.

Léčba akné

Akné patří mezi častá onemocnění, postihuje většinou dospívající populaci. Největší výskyt je v období puberty, ale může přetrvávat i po 20. roce života, ojediněle i po celý život. Příčinou akné jsou většinou hormonální dysbalance ve spojení s bakteriální infekcí v oblasti mazových žláz.

Nadměrné pocení (hyperhidróza)

Hyperhidróza je odborný termín pro přílišné pocení, které začíná během dospívání a provází člověka celým životem. Nejvíce se potíme v oblasti podpaží, dlaní, čela, beder, třísel, zátylku či kdekoliv jinde.