Mateřská znaménka, névy, fibromy, basaliomy

Odstranění mateřského znaménka

Odstranění kožních útvarů
Odstranění kožních útvarů

Pacienti velmi často přicházejí s prosbou o vyšetření a následné odstranění kožních útvarů, jelikož mají obavy z melanomu, lidově řečeno rakoviny kůže, nebo jim mateřská znaménka a jiné kožní útvary vadí z estetických či jiných důvodů.

Špičkově vybavená chirurgická pracoviště nabízí nejen počítačovou diagnostiku kožních útvarů, ale i nadstandardní způsob jejich odstranění, a to pomocí laseru. K nejčastěji odstraňovaným kožním útvarům patří intradermální pigmentové névy, které pacienti označují zpravidla termínem mateřská znaménka. Dalším častým zákrokem jsou fibromy, vystouplé kožní útvary v barvě kůže, které většina pacientů nazve bradavicemi. Odstraňování uvedených kožních útvarů se provádí pomocí CO2 laseru. CO2 laser lze nazvat bezdotykovým skalpelem. Odstranění kožního útvaru se provádí v místním znecitlivění. Nejprve je tudíž nutné aplikovat pod odstraňovaný kožní útvar anestetikum.

Poté lékař CO2 laserem vyřízne nežádoucí útvar. Řez je naprosto přesný, není odstraněno ani o milimetr tkáně více, než je nezbytně nutné. Laser navíc dokonale koaguluje neboli zastavuje krvácení. Díky tomu má lékař vynikající přehled v operačním poli. Během několika minut „vygumuje“ z pokožky to, co tam nepatří. Vzniklá ranka po odstraněném kožním útvaru se vzhledem k šetrnosti řezu nemusí šít, zhojí se stejně jako jakékoliv povrchové poranění pouze stroupkem. Ranka se do doby vytvoření stroupku překryje náplastí. Stroupek je potřeba nechat přirozeně odpadnout. Po odpadnutí stroupku je ploška lehce zarůžovělá, ale běhěm krátké doby se dobarví do okolního odstínu pleti. Zjizvení pokožky je minimální. Odstraněný kožní útvar je odeslán na histopatologické vyšetření. Pendlující fibromky označované mnohdy jako bradavičky na stopce nacházející se zpravidla v oblasti krku či podpaží se odstraňují dokonce bez jakéhokoli umrtvení. Injekce s anestetikem by byla bolestivější než vlastní zákrok.

Můžete si prohlédnout videozáznam a informovat se o ceně zákroku.

Před ošetřením budete poskytovat informovaný souhlas, který si můžete přečíst zde.

Cena za odstranění mateřských znamének a jiných kožních výrůstků

Odstranění kožních útvarů laserem („mateřská znaménka“, névy, pihy, fibromy, basaliomy)
Odstranění prvního kožního útvaru 1.200,-
Každého dalšího 900,-
Histologické vyšetření 400,-
Šití 250,- – 350,-
pozn. v případě, že se jedná o velký počet drobných útvarků, orientační cena 1.000,- Kč/cm2
Vyšetření kožních útvarů digitálním dermatoskopem
Vyšetření prvního kožního útvaru 300,-
Každého dalšího 150,-
Vyšetření kožních útvarů robotickým dermatoskopem
Celotělový screening 1.900,-
Léčba bradavic (veruk) a basalionů – fotodynamická terapie
Aplikace kyseliny aminolevulanové + ozáření 600,- / 1 cm2
Pigmentové skvrny
Konzultace, ošetření malé lokality (do 6 pulsů) 600,-
Každý další 100,- / 1 puls

Odstranění kožních útvarů provádí specialista na laserovou chirurgii MUDr. Pavel Pacák

Pavel Pacák Institut lékařské kosmetiky České Budějovice