Laserová depilace

Trvalé odstranění ochlupení!

Laserová depilace
Laserová depilace

Odstraňování tmavého ochlupení v podpaží, tříslech, na nohou, zejména u žen, patří v současné době k základním hygienickým normám. Některé ženy dokonce trpí tmavým ochlupením v obličeji.

Mužům zase může vadit nadměrné ochlupení hrudníku či zad. Metody jako holení, vytrhávání depilačním strojkem, pinzetou či voskem nebo odstraňování chloupků elektrokoagulační jehlou či depilačním krémem jsou pouze dočasným a navíc ne vždy šetrným řešením.

Trvalá depilace

Laserová depilace je jediná a navíc bezpečná metoda na trvalé odstranění neeestetického tmavého ochlupení. Některým lidem nahání slovo laser strach – zcela zbytečně. Laser je totiž pouze světlo. Laserová depilace je založena na principu selektivní fototermolýzy. Laserový paprsek pronikne do podkoží, aniž by poškodil pokožku. Světelná energie se v podkoží cíleně absorbuje v melaninu (pigmentu). Melanin je obsažen ve vlasovém kořenu, ze kterého vyrůstá tmavý vlas. Profesionální depilační laser odstraňuje příčinu tmavých chloupků (vlasový kořen), ne pouze následek (vlas).

Jedině pomocí zmíněné metody – laserové depilace – lze trvale odstranit neestetické tmavé ochlupení, ale zároveň ponechat přirozenou ochranu pokožky. Lidské tělo je totiž pokryto velkým množstvím chloupků, z nichž naprostá většina je pouhým okem neviditelná. Jedná se o světlé ochlupení, které má nezastupitelnou roli na pokožce, protože ji chrání.  Nechcete-li opakovaně svádět předem prohranou bitvu s neestetickým tmavým ochlupením, je nejvyšší čas svěřit se do péče „depilačních profesionálů.“

Kdy zvolit laserovou depilaci?

Laserovou depilaci lze doporučit prakticky každému, ženám i mužům, kterým vadí tmavé ochlupení nad horním rtem, na bradě a krku, v podpaží, tříslech, na hrudníku, břiše či zádech, v okolí prsních dvorců, na rukou či nohou. U jedinců, kterým chloupky odstraňované jinou metodou dokonce zarůstají, je laserová depilace jediným řešením.

Jak funguje laserová depilace

V podkoží se vyskytuje minimálně trojnásobné množství vlasových kořenů, než je počet vyrostlých chloupků. Tak jako dochází k vlasové výměně, dochází i k výměně chloupků v ostatních lokalitách lidského těla. Některé chloupky právě vypadly, některé teprve prorůstají podkožím a některé jsou vyrostlé. Vlasy (chloupky) tudíž prochází různými vývojovými stádii – anagenem, catagenem a telogenem. Laser je schopen zničit pouze chloupky v růstové fázi, tj. anagenu. Z toho vyplývá, že nestačí jedno ošetření, ale zákrok je potřeba po určitém časovém intervalu opakovat. Interval je v každé lokalitě různý. Například horní ret se ošetřuje zhruba po 6 týdnech, podpaží a třísla po třech měsících, nohy po půl roce. Průměrný úbytek je 80 % chloupků po čtyřech ošetřeních.

Co je třeba vědět před zákrokem

Depilační laser odstraňuje příčinu tmavých chloupků – vlasový kořen, ne pouze následek – vlas. Vlasová cibulka musí být dokonale zregenerovaná, aby ošetření bylo efektivní. Proto se chloupky nesmí alespoň měsíc před ošetřením žádným způsobem vytrhávat, lze je pouze holit, stříhat, eventuálně odstraňovat depilačním krémem. Dalším limitem pro ošetření je opálení.

Ošetřovaná lokalita by neměla být čerstvě opálená, ať už pobytem na slunci či návštěvou solária. Před vlastním ošetřením je nutné ošetřovanou lokalitu dokonale oholit. Doba trvání jednotlivých zákroků je od několika minut až po několik hodin – dle velikosti ošetřované plochy. Při ošetření může dojít u klientů s citlivou pokožkou k jejímu lehkému zarudnutí, které může přetrvávat několik hodin.

Můžete si prohlédnout videozáznam.

Před ošetřením budete poskytovat informovaný souhlas, který si můžete přečíst zde.

Pokud máte v den zákroku narozeniny, tak máte slevu 30 % na zákrok.

Cena laserové depilace

Místo ošetření Cena za jedno ošetření Kč
Horní ret 950,-
Brada 1.200,- – 2.100,- Kč
Podpaží 1.500,- – 1.800,- Kč
Třísla 1.800,- – 2.400,- Kč
Bérce 4.800,- – 6.400,- Kč
Vnitřní strana stehen od 1.200,- Kč
Stehna od 5.500,-Kč
Ramena od 2.500,- Kč
Hrudník od 2.500,- Kč
Břicho od 2.500,- Kč
Předloktí od 2.500,- Kč
Obočí (srůstající) 300,- Kč
Okolí prsních dvorců 600,- – 1.200,- Kč

 

Specialistkou na laserovou depilaci je Monika Husáková, která má více než 20-ti letou zkušenost práce s depilačním laserem

Monika Husákova