Péče o dehydratovanou a citlivou pleť

KOSMETOLOGICKÁ PÉČE A ESTETICKÁ DERMATOLOGIE

Péče o citlivou pleť
Péče o citlivou pleť

Všechny ženy by si přáli mít sametově hebkou pleť bez vrásek. Aby tohoto cíle dosáhly, mohou využít širokých možností, které kosmetologická péče a estetická dermatologie nabízí. S přibývajícím věkem dochází ke změnám v organismu, kdy pokožka ztrácí přirozenou hydrataci a základní živiny, jako jsou vitaminy, minerály a aminokyseliny. Dochází také k úbytku kolagenu, což způsobuje ztrátu elasticity a vznik vrásek. Stárnutí je proces, který nejde zastavit, ale vhodná kosmetologická péče jej může výrazně zpomalit.

Slovo kosmetika pochází z řeckého slova kosmetiké neboli umění krášlit. V odborných publikacích je však kosmetika definována jako věda a nazývá se kosmetologií. Ať už je tedy kosmetika považována za vědu nebo umění, jsou její cíle v podstatě shodné – formovat člověka ve shodě se současným ideálem krásy, omezit projevy stárnutí a vytvářet optimální péči, především o problematickou a citlivou pleť.

Dehydratovaná pleť obličeje se na povrchu projevuje jako jemné suché linie, které vznikají, když hydratace dodávaná přirozeně organismem již nestačí. Příčinou je pokles množství hydratačních kanálků, známých jako aquaporiny.

Citlivá a pleť obličeje může souviset se špatnými kosmetickými návyky a věkem. Doprovází ji zvýšená transepidermální ztráta vody (TEWL). Příznaky se objevují po nanesení výrobků na pleť a mohou se objevit okamžitě nebo si jich můžete všimnout až po několika hodinách či dnech. Patří mezi ně pocity štípání a pálení a může je doprovázet zarudnutí (erytém), olupování či vyrážky. Používání výrobků s malým množstvím složek, které mají dobrou kožní snášenlivost, je klíčem ke snížení dopadů citlivé pleti. Stárnoucí pleť obecně má větší sklony k citlivosti, neboť ztenčení epidermis a snížená syntéza lipidů může mít za následek narušení bariérové funkce. Klesající hladiny látek, jako je kyselina hyaluronová, která hydratuje vrstvy pleti, a koenzym Q10, který buňkám navrací energii pro zlepšení jejich regenerační funkce, poté tuto situaci ještě zhoršují.

Prvním krokem je analýza neboli diagnostika pleti, na základě které jsou zvoleny vhodné přípravky pro daný typ pleti. Pravidelnou péčí o pleť v kosmetickém salónu lze dosáhnout viditelných výsledků. Profesionální kosmetická péče spojená například s přístrojovým ošetřením dokáže doslova zázraky v udržení si mladistvého vzhledu.

Cena diagnostiky pleti + ceník kosmetologické péče

Diagnostika pleti
Vyšetření přístrojem Anthera 800,-
Karbonový peeling
Ošetření asistované q-switch laserem 1.650,-
Omlazení Geneo+
Revitalizační ošetření přístrojem Geneo+ 1.650,-
Péče o dehydratovanou a citlivou pleť
Antiageing péče 1.800,-
Diamantová mikrodermabraze
Dermabrazivní ošetření přístrojem Dermapeel 600,-
Chemický peeling
Skin-tech peeling 1.100,-
Chemický peeling TCA 1.350,-
Liftmasáže (LPG)
1 ošetření 1.250,-
Balíček 5+1 6.000,-
Úprava obočí, barvení řas, líčení
Úprava a barvení obočí a řas 300,-
Úprava a barvení obočí 200,-
Barvení řas 200,-

Péči o dehydratovanou a citlivou pleť MÁ VE SVÉ SPECIALIZACI MGR. MARTINA NEZBEDOVÁ

Mgr. Martina Nezbedová