Botulotoxin

Vyhlazení vrásek

Aplikace botulotoxinu
Aplikace botulotoxinu

Stárnutí pleti je nezvratný proces, který se projevuje tvorbou jednak hlubokých mimických vrásek (vějířků okolo očí, vrásek na čele a u kořene nosu), jednak jemných stařeckých vrásek (zejména nad horním rtem, pod očima a na tvářích), či dokonce tvorbou nadbytečné kůže (nad a pod očními víčky nebo pod bradou). Tento proces nelze zastavit, ale díky současným anti-agingovým metodám využívajícím botuloxotin ho můžete mít pod kontrolou.

Nejnápadnější jsou mimické vrásky okolo očí, na čele a u kořene nosu. Tyto vrásky nejvíce „přidávají na věku.“ Paradoxně jsou právě tyto hluboké vrásky nejsnáze odstranitelné. Na vyhlazení uvedených vrásek není potřeba podstupovat složitý operační výkon, ale lze je odstranit pouze aplikací botulotoxinu injekční formou. Lékař aplikuje látku – botulotoxin – několika velmi jemnými vpichy těmi nejtenčími jehličkami do problémových partií. Botulotoxin v lékové podobě uvolňuje křeče svalů. Tato dlouhodobě osvědčená, vysoce účinná a  rychle působící látka nám dokáže zachovat mladistvější vzhled bez ustaraného, přísného výrazu v obličeji. Přeruší nervosvalové spojení a tím se zabrání mimickému svalu ve smršťování, které je hlavní příčinou tvorby těchto vrásek.

Aplikace botulotoxinu

Aplikace botulotoxinu se provádí ambulantně, pacient odchází z ordinace lékaře takřka bez známek jakéhokoliv ošetření, tzn. rekonvalescence je nulová. Efekt vypínání vrásek pomocí botulotoxinu nastupuje během 2 až 7 dnů a po první aplikaci trvá průměrně 4 měsíce. Postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat. Při opakování již nedochází k návratu smršťovací schopnosti svalu v původní míře a délka efektu se prodlužuje na půl roku i více.

Botulotoxin je též využíván při odstranění nadměrného pocení – hyperhidrózy.

Můžete si prohlédnout videozáznamPřed ošetřením budete poskytovat informovaný souhlas, který si můžete přečíst zde.

Cena aplikace botulotoxinu do mimických vrásek okolo očí, na čele a kořeni nosu

Konzultace 300,-
Vějířky okolo očí 5.500,-
Glabela (svislé vrásky mezi obočím) 4.400,-
Čelo 5.500,-