Rozšířené žilky na nohou – Nd:YAG laser

Jak na popraskané žilky na nohou?

Prosvítající drobné žilky na nohou trápí ženy všech věkových kategorií, od 20. roku věku počínaje. Často kvůli nim skrývají své nohy, což je problém zejména v letním období. Tohoto kosmetického nedostatku se přitom lze poměrně spolehlivě zbavit, a to pomocí laseru.

Odstranění popraskaných žilek (cévek) na nohou, ať už jednotlivých (metličky), nebo rozvětvených (pavoučky), do průměru 2 mm se provádí pomocí tzv. Nd:YAG laseru. Laser pracuje na vlnové délce 1064 nm. Princip ošetření spočívá v tom, že laserový paprsek pronikne do podkoží, aniž by narušil integritu kůže, a zasáhne (zkoaguluje) cévky. Ty se následně stahují, až postupně zcela vymizí. Součástí Nd:YAG laseru je patentovaný systém dynamického chlazení kůže pro tepelnou ochranu pokožky při zákroku a větší komfort pacienta.

Při ošetření je pociťován mírně „palčivý“ pocit. Každopádně analgosedace není nutná, pouze u extrémně citlivých jedinců lze eventuelně použít znecitlivující krém. Zákrok se provádí ambulantně, dle rozsahu postižení trvá od 20 minut do jedné hodiny. Provádí se buď jako samostatná primární léčba, nebo jako doplňkové ošetření po operačních zákrocích žil na dolních končetinách nebo po provedení sklerotizace žilek s větším průměrem než 2 mm (drobných křečových žil, mikrovarixů).

Rekonvalescence je nulová, ihned po zákroku se klient může vrátit ke všem pracovním, sportovním i společenským aktivitám. Ale je třeba počítat s tím, že výsledný efekt je viditelný až za několik týdnů. Zasažené žilky se postupně vstřebávají. Ošetření se provádí celoročně, v letních měsících je ovšem nutné vyvarovat se intenzivnímu slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem. Vzhledem k tomu, že zabránit vzniku dalších žilek v budoucnu nelze, s přibývajícím věkem lze tyto kosmetické nedostatky na nohou postupně a opakovaně odstraňovat.

Před ošetřením budete poskytovat informovaný souhlas, který si můžete přečíst zde.

Cena odstranění popraskaných žilek na nohou

Sklerotizace
Konzultace 300,-
Sklerotizační pěna 1000,- / 1 ml
každý další ml 800,- / 1 ml
Rozšířené žilky na nohou
Nd:YAG laser 40,- / 1 puls