Bradavice (veruky) a basaliomy – fotodynamická terapie

Odstranění bradavic

Odstranění bradavic

Fotodynamická terapie je nejmodernější metodou odstranění veruk, lidově řečeno bradavic. Bradavice jsou onemocněním virového původu, vyskytují se zejména na ploskách či prstech nohou nebo rukou. Obzvlášť „zašlapané“ veruky na ploskách nohou značně obtěžují své nositele bolestí při chůzi. Kde si bradavice nejsnáze opatříme? Zejména ve společných balneoprovozech jako např. bazénech, saunách či společných sprchách.

Fotodynamická terapie, na rozdíl od jiných metod jako např. léčba tekutým dusíkem či chirurgické odstranění veruk pomocí exkochleační lžičky, je jedinou metodou odstranění bradavic, která nedevastuje okolní tkáň, tzn. nezjizví postižené místo. Ošetření se provádí ve dvou krocích. Nejprve se na místo výskytu bradavice nanese fotosenzitivní látka, která pronikne do struktury postižené tkáně. Druhý krok spočívá v zaktivování této látky pomocí světla vhodné vlnové délky.
Počet potřebných zákroků k úplnému vyléčení bradavic je u každého pacienta jiný (1–10), nelze ho stanovit předem a je ovlivněn zejména mírou „zanedbání“ tohoto onemocnění, tzn. velikostí, druhem a stářím bradavice.

V jeden den probíhá jak natření fotosensitivní látkou, tak i její aktivace laserem.

Cena odstranění bradavic – fotodynamická terapie

Aplikace kyseliny aminolevulanové + ozáření: 600,-Kč / cm2

 

Odstranění kožních útvarů zvládne levou zadní náš specialista MUDr. Pavel Pacák

Pavel Pacák Institut lékařské kosmetiky České Budějovice