Mezonitě a 3D nitě, lifting obličeje

Vyhlazení vrásek

Představa mladistvě vyhlížející pleti i v pokročilejším věku je snem mnoha žen. Vědci po celém světě se proto neustále věnují vývoji nových metod proti stárnutí a nabízejí různá efektivní řešení. Jejich poslední novinkou na poli rejuvenace je lifting pomocí nití, tzv. mezonití a 3D nití. Jedná se o alternativu k chirurgickému faceliftingu. Dermální nitě představují jakési rozhraní mezi korektivní dermatologií a plastickou chirurgií. Mezonitě pomáhají vyhladit vrásky, vypnout kontury obličeje a odstranit tak nežádoucí známky stárnutí. Mezonitě jsou známé také pod termíny lifting bez skalpelu, niťový lifting nebo pod původním označením Fine Thread Contour Therapy. Všechny tyto

názvy však představují tentýž šetrný zákrok s mimořádným efektem. Jedná se o aplikaci biovláken neboli vstřebatelných nití do podkoží.

Tzv. hladké nitě, které slouží pro vyplnění vrásek, se zavádějí pomocí velmi tenkých jehliček z drobných nebolestivých vpichů. Do podkoží se vpraví až 20 těchto vláken, z nichž každé je 3–8 cm dlouhé. Neviditelné nitě se pomalu vstřebávají, až se zcela rozloží a vytvoří v podkoží kolagenovou síť neboli kostru, která dále vypíná pleť až po dobu 2 let. 3D nitě se zářezy (zoubky) po celém obvodu vlákna, které se používají pro zvednutí kontur obličeje, se aplikují pomocí mikrotenké duté kanyly. Jedná se o moderní převratnou metodu, která odsunuje do pozadí klasický chirurgický facelift.

Povislé tkáně jsou jemně uchyceny pomocí „ostnatého“ vlákna. Tento typ dermálních nití se liší od hladkých především umístěním ostnů, a to v celé délce a po všech stranách vlákna ve tvaru šroubovice. V žádném případě klient přítomnost nití v podkoží nikterak nepociťuje. Ideální je tato metoda pro zvýraznění kontur obličeje, lícních kostí, pozvednutí pokleslé kůže brady, tváří nebo zevní části horních očních víček.

Zákrok mezonitěmi a 3D nitěmi se provádí ambulantně a trvá okolo  půl hodiny. Rekonvalescence je nulová. Výsledný efekt zejména u 3D nití je okamžitý, jeho trvanlivost je až 2 roky. Ošetření lze postupem času doplňovat, opakovat nebo kombinovat s ostatními metodami jako aplikace botulotoxinu nebo výplňových materiálů.

Cena vyhlazení vrásek za pomoci mezonití

Konzultace 300,-
3D nitě (1 vlákno) 1.500,-