Lumenoterapie

Jak zlepšit stav pokožky?

Lumenoterapie
Lumenoterapie

Často slyšíme o neblahém účinku slunečního záření na naši pleť. UVA a UVB záření produkuje volné radikály, které poškozují kožní buňky a způsobují tak předčasné stárnutí pokožky.

Ne každé záření však naši kůži škodí. Jisté vlnové délky světelného spektra jsou naopak pro naši pleť prospěšné. Dokáží povzbudit aktivitu kožních buněk, což vede k celkovému zlepšení stavu pokožky. Pozitivních vlastností světla využíváme v takzvané fototerapii či lumenoterapii.

Lumenoterapie je metoda, která podporuje látkovou výměnu buněk v kůži a podkoží do hloubky 3 mm. Světelná energie se nakumuluje v kožních buňkách a spustí reakci, která vede ke zvýšené tvorbě kolagenu a zrychlenému hojení.

Přístroj SMARTLUX napomáhá v boji se stárnutím pokožky i při mnoha problémech spojených s léčbou kůže. Nevyzařuje UVA, UVB ani infrazáření a je tedy zcela bezpečný. Technologie je založena na emisi úzkopásmového světla vydávaného LED diodami. Pomocí silného záření se reprogramuje pleť. Lumenoterapie je bezbolestná, bez vedlejších účinků a nevyžaduje rekonvalescenci.

SMARTLUX vyzařuje intenzivní viditelné červené světlo. Tato vlnová délka se využívá pro regeneraci tkání, aktivaci účinných látek, které se na pleť před ošetřením mohou nanést, a jejich co nejlepší vstřebání hluboko do tkáně. Kosmetické přípravky pod LED lampou zvýší svoji účinnost. Krom pozitivního vlivu na rejuvenaci obličeje (vypnutí pleti, vyhlazení jemných vrásek, stažení pórů, projasnění pokožky a získání mladistvého a zdravějšího vzhledu) se používá k urychlení hojení či jako světelný zdroj u fotodynamické terapie při léčbě kožních nádorů.

Lumenoterapie, někdy nazývaná světelný lifting, je ošetřením terapeutickým, ale i  preventivním, vede  k výraznému zpomalení procesu stárnutí kůže.

Délka jedné lumenoterapie je zpravidla 20 minut.

Cena lumenoterapie

Hydrogelová maska + světelná terapie 800,-

 

Lumenoterapii MÁ VE SVÉ SPECIALIZACI MGR. MARTINA NEZBEDOVÁ

Mgr. Martina Nezbedová