Konizace děložního čípku

Konizace děložního čípku v ambulantním režimu

Je konizace v lokálním znecitlivění bolestivá?

Zákrok je podobný běžnému gynekologickému vyšetření, pacientky vnímají především tlak rozevřených zrcadel a aplikaci anestetika Pacientky zákrok obvykle vnímají jako nebolestivý, srovnatelný s jiným ošetřením v lokální

Jak probíhá rekonvalescence?

Po zákroku je nutné dodržet klidový režim přibližně po dobu jednoho týdne (nezvedat těžké věci, vyhnout se sportovním aktivitám). Hojení čípku probíhá cca 4 týdny. Po tuto dobu může být přítomno lehké špinění nebo intenzivnější výtok. Pacientka by neměla mít pohlavní styk, sportovní aktivitu, používat tampóny nebo menstruační kalíšky (riziko krvácení) a nekoupat se ve veřejných bazénech (riziko infekce).

Pro lepší hojení a předcházení infekci, je vhodná některá z forem vaginální dezinfekce, která se zavádí na noc po dobu jednoho týdne. Poté je doporučeno zavádět vaginální čípky s kyselinou hyaluronovou na podporu epitelizace a hojení. Tyto čípky jsou k dostání v lékárně bez předpisu. Zavádí se na noc mělce 1 vaginální tableta.

Více informací naleznete přímo na webových stránkách www.gynhome.cz MUDr. Ondřeje Míky, který zákroky provádí na našem zákrokovém sálku.