Facelifting, liftingové nitě Aptos

Omlazení obličeje, vypnutí pleti, vyhlazení vrásek

Facelifting

S postupujícím věkem kůže v obličeji a na krku povoluje. Facelifting, a to klasický chirurgický nebo pomocí liftingových nití Aptos, je zákrok, který napomáhá ochablou kůži zejména v oblasti spodní čelisti zmírnit.

Při klasickém chirurgickém faceliftu se odstraněním přebytečné povolené kůže, eventuálně tukových nadbytků a zpevněním podkožního svalově vazivového aparátu dosáhne vypnutí pokožky obličeje a krku. Řez je obvykle veden z vlasaté části spánkové oblasti dolů, kopíruje přirozenou linii předního okraje ušního boltce a dále za ušní lalůček mírně vzhůru do vlasaté části za ušním boltcem. Kůže spánkové oblasti, tváří a krku se jemnou operací uvolní od níže uložených struktur a po přesném vyměření se odstraní její nadbytek. V případě silnější tukové vrstvy, zejména v oblasti pod bradou, může být zákrok doplněn o liposukci podbradku. Operace trvá zhruba 2 hodiny, lze ji provést i v místním znecitlivění. Efekt faceliftu se rýsuje po dvoutýdenní rekonvalescenci po opadnutí otoků.

Metodou liftingových nití Aptos se na rozdíl od tradičního invazivního faceliftu vypne ochablá kůže pomocí nití se zoubky. Jedná se velmi šetrnou operační techniku, která bez použití skalpelu a lokální anestezie řeší problém pokleslé pokožky nejen obličeje, ale i obočí a čela. Liftingové nitě Aptos jsou vlákna opatřená protisměrnými kličkami. Zavedena jsou dvěma nepatrnými vpichy a při protažení podkožím se zachytí o tkáň a tím vlákno drží ošetřovanou partii v požadované poloze. Liftingové nitě jsou biokompatibilní, postupně zarostou vazivovou tkání, která je stabilizuje.

Zákrok trvá hodinu, efekt je okamžitý, rekonvalescence posléze týden. Na rozdíl od chirurgického faceliftu, kde je vhodný věk pro podstoupení zákroku okolo padesátého roku věku, věk vhodný pro metodu Aptos je již od třicátého roku věku.

Facelift se provádí samostatně neho ho lze efektivně kombinovat s odstraněním dalších projevů stárnutí obličeje, jako je operace kožních nadbytků očních víček. Vhodným doplněním je i aplikace botulotoxinu a dermálních výplní či frakční resurfacing.

Cena liftingu obličeje

Konzultace 300,-
Nitě Aptos od 1.500,- / 1 vlákno
Malý facelifting od 18.000,-