Operace křečových žil metodou ClariVein

Odstranění křečových žil pomocí ClariVein

Operace křečových žil
Operace křečových žil

Výskyt onemocnění žil na dolních končetinách je neobvykle vysoký a plně vyžaduje specializovanou péči odborníků. Při onemocnění křečovými žilami je nezbytné dříve, než je zahájena léčba, zjistit průchodnost hlubokého žilního systému. Špatná průchodnost se vyskytuje u cca 5 % nemocných.

V naprosté většině případů jsou hluboké žíly v pořádku, problém tudíž spočívá „pouze“ v poruše vrchního žilního systému. V tomto případě lze nabídnout různé způsoby léčby křečových žil. Moderní metody operace křečových žil jsou velmi šetrné, ať už je to zákrok asistovaný laserem či pomocí metody ClariVein®, kterou pracovně nazýváme tzv. rotující klička. ClariVein® je minimálně invazivní metoda, pomocí které lze velmi šetrně provést operaci křečových žil na dolních končetinách. Do postižené žíly se zavede tenký zavaděč a do něj se vsune katétr ClariVein®. Tento katétr byl speciálně vyvinut pro operaci křečových žil na dolních končetinách, velké a malé safény (vena saphena magna, vena saphena parva), ale také žilních spojek (perforátorů).  Katetr je napojen na elektromotor, který jím otáčí rychlostí 3500 otáček/min. Kontaktem rotujícího vodiče s cévní stěnou dochází k narušení její vnitřní výstelky.

Destrukce je dokončena chemicky díky současnému rozprášení sklerotizační látky na žilní stěnu během rotačního pohybu kličky v žíle. Tento způsob operace kombinuje 2 způsoby zničení postižené žíly – mechanické destrukce varixu a jeho sklerotizace. Výsledkem zákroku je uzavření poškozeného povrchního žilního kmene.

Operace se provádí ambulantně v lokální anestezii, trvá okolo jedné hodiny, poté pacient ihned odchází domů pouze s elastickým obinadlem, kterým stahuje operovanou končetinu po dobu deseti dnů. Ve srovnání s výše uvedeným zákrokem asistovaným laserem je tato metoda méně bolestivá. I množství použitého anestetika je nesrovnatelně menší. Proto lze operovat metodou rotující kličky i obě končetiny při jednom zákroku. Navíc tato metoda vylučuje riziko poškození okolních tkání způsobených tepelnou ablací. Operace křečových žil metodou ClariVein® přináší vysoký komfort a minimální nepohodlí pro pacienta a vynikající kosmetický efekt.

 

 

 

Cena odstranění křečových žil

Konzultace 300,-
Předoperační vyšetření 1.000,-
Operační zákrok vč. převazů a pooperačních kontrol 38.500,-