Lečba akné

Hloubkové čištění pleti

Léčba akné
Léčba akné

Akné patří mezi častá onemocnění, postihuje většinou dospívající populaci. Největší výskyt je v období puberty, ale výjimkou není ani výskyt akné v dospělosti, ojediněle i po celý život. Příčinou akné jsou většinou hormonální dysbalance ve spojení s bakteriální infekcí v oblasti mazových žláz.

Nejčastější formou akné je acne vulgaris. Mírné formě akné říkáme acne comedonica a projevuje se výskytem jen drobných, většinou nezanícených pupínků. Střední formou je acne papulopustulosa, která se vyznačuje výskytem mnoha pupínků z části zanícených a bolestivých na pohmat. Nejvážnější formou je acne conglobata. Ta je doprovázena velkým množstvím hnisajících pupenů až tvorbou abscesů. Jedná se o hluboký zánět, který se hojí vtaženými jizvami.

Vhodná léčba akné se volí podle míry a způsobu postižení pleti. U lehčích forem akné je účinná lumenoterapie (fototerapie) v kombinaci s antiaknózními kosmetickými přípravky. Fototerapeuticky ničí bakterie způsobující akné, čímž dochází k zahojení zánětlivých ložisek. Preventivně také ovlivňuje funkci mazových žláz, aby nedocházelo k jejich dalšímu zanícení.

Na těžší formu akné je ideální plazmaterapie nebo mikrojehličková frakční radiofrekvence.

Léčba následků akné (zjizvení pokožky) se provádí např. pomocí  frakčního CO2 laseru. Princip efektu aplikace frakčního laseru spočívá ve stimulaci růstu vlastních kolagenových a elastinových vláken. Díky rozdělení (frakcionování) laserového paprsku na 48 bodů na 1 cmproniká světlo do hlubších vrstev kůže s minimálním poškozením vrstev vrchních. Během tohoto procesu dochází také k maximálnímu tepelnému působení, tedy k přeměně světelné energie na tepelnou. Díky tomu dochází k růstu kolagenových a elastinových vlákem přímo v postiženém místě.

Videozáznam zákroku: LÉČBA AKNÉ shlédnout

Cena odstranění akné

Lumenoterapie 650,-
Plazmaterapie + maska 5.500,-
Plazmaterapie + kyselina hyaluronová + maska 7.900,-
Mikrojehličková frakční radiofrekvence – konzultace 300,-
Ošetření mikrojehličkovým přístrojem De-Age 6.800,-