Průkopník v oblasti krásy: Laserová depilace

Není žádným tajemstvím, že odstranění nežádoucího ochlupení je jednou z rutinních hygienických úloh, které mnoho z nás pravidelně provádí. Ať už je to v podpaží, na nohou, na těle, či dokonce v obličeji, holení nebo vytrhávání chloupků může být nejen časově náročné, ale často také nepohodlné a dokonce i bolestivé. Konec konců, kdo z nás nemá v paměti ty nepříjemné zkušenosti s podrážděním nebo zarostlými chloupky?

Nastal čas na změnu. Trvalá depilace, konkrétně laserová depilace, nabízí účinné a bezpečné řešení pro odstranění ochlupení, které nám mnohdy dokáže život opravdu znepříjemnit. A ne, nemusíte mít strach z názvu – laser je pouze světlo, které je zcela bezpečné pro vaši pokožku.

Jak funguje laserová depilace?

Princip laserové depilace je založen na selektivní fototermolýze. Laserový paprsek pronikne do podkoží, aniž by poškodil pokožku. Světelná energie se v podkoží cíleně absorbuje v melaninu (pigmentu), který je obsažen ve vlasovém kořenu. Tímto způsobem depilační laser cíleně odstraňuje příčinu tmavých chloupků – vlasový kořen, ne pouze následek, kterým je samotný vlas.

Kdo by měl zvolit laserovou depilaci?

Laserovou depilaci lze doporučit prakticky každému, ženám i mužům, kterým vadí tmavé ochlupení na různých částech těla. Pro jedince, u kterých tradiční metody odstranění chloupků vedou k nepříjemným zarůstajícím chloupkům, je laserová depilace ideálním řešením.

Co je třeba vědět před zákrokem

Před zákrokem je několik věcí, na které je třeba myslet. Vlasová cibulka musí být dokonale zregenerovaná, aby ošetření bylo efektivní. Proto se chloupky nesmí alespoň měsíc před ošetřením vytrhávat, lze je pouze holit, stříhat, nebo odstraňovat depilačním krémem. Dalším limitem pro ošetření je opálení – ošetřovaná lokalita by neměla být čerstvě opálená, ať už pobytem na slunci či návštěvou solária.

Laserová depilace na klinice ILK

Pokud uvažujete o tom, že byste se rádi zbavili nežádoucího ochlupení jednou provždy, ILK je tím nejlepším místem, kde začít. Náš tým profesionálů má bohaté zkušenosti s laserovou depilací a je připraven vám poskytnout nejlepší možnou péči. Ať už se jedná o odstranění nežádoucího ochlupení z obličeje, třísel, nohou, hrudníku, zad nebo jiných částí těla, jsme tu pro vás.

Nechcete svádět opakovaně předem prohranou bitvu s neestetickým tmavým ochlupením? Pak je čas svěřit se do péče našich „depilačních profesionálů.“ Kontaktujte nás ještě dnes a objednejte se na svůj první zákrok. Jsme připraveni vám pomoci na vaší cestě za hladkou pokožkou.