Fat grafting

Novinka Fat grafting

Známou metodou je aplikace vlastních krevních destiček tzv. plazmaterapie. Klientovi je odebráno cca 8 ml krve. Krev je odstředěna ve speciální centrifuze. Do mezodermy je aplikována získaná plazma, eventuálně obohohacená o další látky jako vitamíny, minerály či kyselinu hyaluronovou. Dojde k nastartování regeneračních procesů na buněčné úrovni a zároveň se zpomalí proces stárnutí pokožky.

V poslední době je velmi poptávaným zákrokem FAT GRAFTING – aplikace vlastního tuku 

Cílem FAT GRAFTING ošetření je zpravidla dodání objemu, vyplnění hlubokých vrásek, propadlin, záhybů a jiných nerovností kůže především v obličeji. Metoda Fat Grafting se provádí v lokální anestezii. Nejprve se z drobného řezu zpravidla v oblasti hýždí odebere potřebné množství tuku (miniinvazivní tumescentní liposukce). Zpracovaný vyčištěný tuk se poté aplikuje injekční formou zpravidla do obličeje, hluboko pod svaly. Efekt vyplnění je okamžitý, zhruba 30 % implantovaného materiálu se postupně vstřebá. Klinické studie uvádějí dobu účinku min. 3 roky, v některých případech je pro dosažení požadovaného efektu nutná doplňující aplikace.

Genetické naprogramování organismu je nemilostrdné, např. behem 10 let se z náší kůže ztratí až 6 % kyseliny hyaluronové a neméně tukových buněk.