Institut lékařské kosmetiky, s. r. o.

tel. číslo 387 730 421, 607038631

Domů > Zákroky > Frakce – rejuvenace pomocí frakčního CO2 laseru

Frakce – rejuvenace pomocí frakčního CO2 laseru

Resurfacing je laserová metoda ošetření pleti, při níž je pomocí laserového paprsku odstraněna (odpařena) svrchní vrstva kůže a zhojením dojde k jejímu obnovení a vzniká novotvořená pokožka. Provádí se pomocí frakčního scaneru CO2 laseru.

Díky rozdělení (frakcionování) laserového paprsku na 48 bodů na 1 cm2, proniká světlo do hlubších vrstev kůže s minimálním poškozením vrstev vrchních. K maximálnímu tepelnému působení (přeměně světelné energie na tepelnou) tudíž dochází přímo v růstové zóně kolagenových a elastinových vláken. Výsledkem zákroku je vyhlazení vrásek, jizviček a jiných nerovností pokožky a celkové vypnutí pleti. Působením laserového paprsku dochází také ke dlouhodobé stimulaci tvorby kolagenu, což dodává pleti omlazující efekt. Vhodnými lokalitami pro frakční rejuvenaci je povadlá pleť pod očima, na tvářích a bradě či dekoltu. Vynikající výsledky jsou dosahovány zejména při odstranění hlubokých vrásek na horním rtu a při vyhlazení hlubokých jizev po akné či neštovicích v obličeji.

Resurfacing se provádí obvykle ambulantně bez anestezie, případně lze nanést na kůži znecitlivující krém. Zákrok trvá asi 20 až 40 minut. Je ho vhodné opakovat s odstupem čtyř až osmi týdnů. Bezprostředně po ošetření je kůže zarudlá, může být mírně oteklá. Postupně během několika dnů se svrchní vrstva kůže začne olupovat a začíná se objevovat omlazená pokožka, kterou je vhodné často promašťovat vazelínou.

Intenzita zčervenání je individuální a závisí na nastavených parametrech přístroje. Délka zarudnutí je individuální, v průměru 3 až 5 dnů. Pátý den je možno nanášet make-up. Účinek je dlouhodobý a při správné ochraně před UV záření vydrží i několik let.

 

Můžete si prohlédnout videozáznam a informovat se o ceně zákroku.

 


nahoru

Institut lékařské kosmetiky, s.r.o. , Laser Centrum Jih
Matice školské 17, České Budějovice 370 01
Konzultace (Po-Čt 8:00 - 17:00 hod., Pá 8:00 - 14:00 hod.)

T: +420-387 730 421, +420-386 357 008, +420-607 038 631

E: info@ilk.cz

© Institut lékařské kosmetiky, s.r.o., created by JIRAK studio, code by S2 STUDIO