Institut lékařské kosmetiky, s. r. o.

tel. číslo 387 730 421, 607038631

Domů > Zákroky > Permanentní make-up, trvalé oční linky a obočí, kontura rtů

Permanentní make-up, trvalé oční linky a obočí, kontura rtů

Permanentní make-up je mikroimplantace pigmentu (přírodního barviva) do pokožky pomocí speciálního tetovacího přístroje. Permanentní make-up se používá převážně pro úpravu obočí, očních linek a kontur rtů a jejich probarvení. Výhodou je neustále upravená tvář. Nedochází k rozmazávání líčidel, lze takto i korigovat nedostatky jako nesouměrnost či nestejnobarevnost. Je ideální jak pro mladé dívky, tak i starší ženy. U žen alergických na klasická líčidla je jedinečným řešením.

Před aplikací permanentního make-upu je vhodné podstoupit profesionální hloubkové čištění pleti, aby byla pokožky pro implantaci pigmentu ideálně připravena. Před vlastním tetováním ošetřující očistí místo desinfekcí a nasadí si jednorázové rukavice. Do tetovací pistole se vloží jehla a elektromagnet  ji uvnitř strojku rozkmitá. Ošetřující průběžně namáčí jehlu do kalíšku s barvou a vpichuje ji do vrchní vrstvy kůže až 5 mm hluboko. Používaji se atestovaná barviva na přírodní bázi, která se přirozeným způsobem odbourávají.

Trvanlivost permanentního make-upu je tudíž časově omezena, a to na 3 až 5 let. Bolest při tetování je individuální záležitost. Doba hojení je také individuální, v průměru trvá týden. Po tuto dobu je nezbytné udržovat místo aplikace v čistotě, nepoužívat žádné krémy ani líčidla, nevystavovat se slunečnímu či solárnímu záření a vyhnout se vysoké tělesné námaze. Je doporučeno v žádném případě neodstraňovat stroupky, ale nechat je samovolně odpadnout.

 

 

 


nahoru

Institut lékařské kosmetiky, s.r.o. , Laser Centrum Jih
Matice školské 17, České Budějovice 370 01
Konzultace (Po-Čt 8:00 - 17:00 hod., Pá 8:00 - 14:00 hod.)

T: +420-387 730 421, +420-386 357 008, +420-607 038 631

E: info@ilk.cz

© Institut lékařské kosmetiky, s.r.o., created by JIRAK studio, code by S2 STUDIO