Institut lékařské kosmetiky, s. r. o.

tel. číslo 387 730 421, 607038631

Domů > Zákroky > Léčba oparů a jiných onemocnění kožní povahy, laserová sprcha

Léčba oparů a jiných onemocnění kožní povahy, laserová sprcha

Léčba oparůSlovo laser je zkratkou anglického výrazu Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation,“ což lze přeložit jako zesílení světla pomocí vynucené (stimulované) emise záření,“ česky zkráceně „kvantový generátor světla.“ Z názvu je zřejmé a ze zkušenosti víme, že laser je zařízení, které vydává světlo. Od běžného světla (např. světla žárovky) se však liší tím, že je monochromatické (jednobarevné), koherentní (uspořádané) a má malou divergenci (rozbíhavost).

Vlastností laseru lze úspěšně využít při léčbě mnoha onemocnění jako například opary. Laserová sprcha představuje moderní velkoplošné zařízení pro efektivní léčbu malých (opar, keloidní jizva,... ), ale i až 50 cm2 velkých ploch tkání (akné, ekzém... ) laserovým paprskem.  Aplikovaná energie laserové sprchy nezpůsobuje téměř žádný termický ohřev ozařované tkáně. Vyzářená energie laserového paprsku je využita ke zlepšení energetické bilance poškozených buněk. To vede k podpoře imunity cílové tkáně a výrazným hojícím účinkům.

Účinky laseru:

  • zlepšení mikrocirkulace a tím i protizánětlivý, protidermátozní a trofický efekt
  • podpora zvýšení prahu dráždivosti nociceptorů (receptorů bolesti), tedy analgetický (protibolestivý) efekt
  • povzbuzení imunitních pochodů stimulací makrofágů a T-lymfocytů
  • stimuluce produkce fibroblastů, tedy hojení tkání

Laserová sprcha představuje neinvazivní a bezbolestnou léčbu, která obecně řeší akutní, chronické a dlouhodobé obtíže zánětlivého i nezánětlivého charakteru, včetně dlouhotrvajících a špatně se hojících defektů, kdy klasická léčba mívá omezené možnosti a efekt. Metoda je dlouhodobě klinicky ověřena a je zcela bez vedlejších účinků.


nahoru

Institut lékařské kosmetiky, s.r.o. , Laser Centrum Jih
Matice školské 17, České Budějovice 370 01
Konzultace (Po-Čt 8:00 - 17:00 hod., Pá 8:00 - 14:00 hod.)

T: +420-387 730 421, +420-386 357 008, +420-607 038 631

E: info@ilk.cz

© Institut lékařské kosmetiky, s.r.o., created by JIRAK studio, code by S2 STUDIO