Institut lékařské kosmetiky, s. r. o.

tel. číslo 387 730 421

Domů > Zákroky > Křečové žíly

Křečové žíly

Onemocnění žil na dolních končetinách patří k civilizačním chorobám, které postihuje více než polovinu populace.

Křečové žíly jsou výrazným kosmetickým defektem. Nicméně kosmetické změny jsou pouze prvním příznakem celkového onemocnění žilního systému na dolních končetinách. Posléze se objevují další, většinou již závažnější projevy choroby. Jsou to pocity tlaku na dolních končetinách, tzv. "těžké nohy", kdy nemocný pociťuje ztrátu lehkosti chůze či běhu, má pocit únavy a bolesti. Často se objevují i křeče, zejména v klidové poloze.

Nejmodernějšími a pro pacienta nejšetrnějšími metodami v léčbě uvedeného onemocnění jsou ambulantně prováděné operace křečových žil pomocí laserového paprsku nebo rotujícího katetru. V týmu operatérů pracují lékaři, kteří mají dlouhodobou praxi v operativě klasickou metodou, což jim umožňuje srovnání jak vlastního průběhu operace, tak i rekonvalescence. Ze srovnání vyplývá, že z chirurgického pohledu je výsledek operace totožný. Při klasické operaci se v celkové anestézii křečová žíla zničí vytrhnutím z končetiny. Při zákroku prováděném v lokálním znecitlivění se taktéž zničí, ale tepelně či mechanicky a chemicky uvnitř končetiny. Rekonvalescence je nesrovnatelná. V případě klasické operace i několikaměsíční, v případě ambulantního zákroku v podstatě nulová. Nesrovnatelný je i kosmetický efekt, na rozdíl od klasické metody, po které zůstává několik viditelných jizev na bérci, po operaci varixů laserem či rotující kličkou je zjizvení minimální.

Metody jsou vhodné zejména pro pacienty, kteří z pracovních či jiných časových důvodů nemohou podstoupit metodu klasickou, nebo pro pacienty, kteří se obávají celkové anestézie, bolestí následujících po absolvování klasické metody či neakceptují její kosmetický efekt.

EVLT (endovenózní laserová terapie)

ClariVein (endovenózní operace varixů rotující kličkou)

 

Můžete si prohlédnout videozáznam a informovat se o ceně zákroku.

Před ošetřením budete poskytovat informovaný souhlas, který si můžete přečíst zde.


nahoru

Institut lékařské kosmetiky, s.r.o. , Laser Centrum Jih,s.r.o.
Matice školské 17, České Budějovice 370 01
Konzultace (Po-Čt 8:00 - 17:00 hod., Pá 8:00 - 14:00 hod.)

T: +420-387 730 421, +420-386 357 008, +420-380 120 791

E: info@ilk.cz

© Institut lékařské kosmetiky, s.r.o., created by JIRAK studio, code by S2 STUDIO