Institut lékařské kosmetiky, s. r. o.

tel. číslo 387 730 421, 607038631

Domů > Zákroky > Odstranění kožních útvarů CO2 laserem („mateřská znaménka,“ névy, fibromy, basaliomy)

Odstranění kožních útvarů CO2 laserem („mateřská znaménka,“ névy, fibromy, basaliomy)

Pacienti velmi často přicházejí s prosbou o vyšetření a následné odstranění kožních útvarů, jelikož mají obavy z melanomu, lidově řečeno rakoviny kůže, nebo jim mateřská znaménka a jiné kožní útvary vadí z estetických či jiných důvodů.

Špičkově vybavená chirurgická pracoviště nabízí nejen počítačovou diagnostiku kožních útvarů, ale i nadstandardní způsob jejich odstranění, a to pomocí laseru. K nejčastěji odstraňovaným kožním útvarům patří intradermální pigmentové névy, které pacienti označují zpravidla termínem mateřská znaménka. Dalším častým zákrokem jsou fibromy, vystouplé kožní útvary v barvě kůže, které většina pacientů nazve bradavicemi. Odstraňování uvedených kožních útvarů se provádí pomocí CO2 laseru. CO2 laser lze nazvat bezdotykovým skalpelem. Odstranění kožního útvaru se provádí v místním znecitlivění. Nejprve je tudíž nutné aplikovat pod odstraňovaný kožní útvar anestetikum.

Poté lékař CO2 laserem vyřízne nežádoucí útvar. Řez je naprosto přesný, není odstraněno ani o milimetr tkáně více, než je nezbytně nutné. Laser navíc dokonale koaguluje neboli zastavuje krvácení. Díky tomu má lékař vynikající přehled v operačním poli. Během několika minut „vygumuje“ z pokožky to, co tam nepatří. Vzniklá ranka po odstraněném kožním útvaru se vzhledem k šetrnosti řezu nemusí šít, zhojí se stejně jako jakékoliv povrchové poranění pouze stroupkem. Ranka se do doby vytvoření stroupku překryje náplastí. Stroupek je potřeba nechat přirozeně odpadnout. Po odpadnutí stroupku je ploška lehce zarůžovělá, ale běhěm krátké doby se dobarví do okolního odstínu pleti. Zjizvení pokožky je minimální. Odstraněný kožní útvar je odeslán na histopatologické vyšetření. Pendlující fibromky označované mnohdy jako bradavičky na stopce nacházející se zpravidla v oblasti krku či podpaží se odstraňují dokonce bez jakéhokoli umrtvení. Injekce s anestetikem by byla bolestivější než vlastní zákrok.

Můžete si prohlédnout videozáznam a informovat se o ceně zákroku.

Před ošetřením budete poskytovat informovaný souhlas, který si můžete přečíst zde.

 


nahoru

Institut lékařské kosmetiky, s.r.o. , Laser Centrum Jih
Matice školské 17, České Budějovice 370 01
Konzultace (Po-Čt 8:00 - 17:00 hod., Pá 8:00 - 14:00 hod.)

T: +420-387 730 421, +420-386 357 008, +420-607 038 631

E: info@ilk.cz

© Institut lékařské kosmetiky, s.r.o., created by JIRAK studio, code by S2 STUDIO