O nás Prováděné zákroky Ceník Fotogalerie Nejčastější dotazy Kontakt
nejčastější dotazy
dnes je 31.07.2014

Nejčastější dotazy


Otázka:

Chtěla jsem se zeptat na ultrazvukovou lipolýzu. V ceníku máte uvedeno, že jedno ošetření stojí 2000 kč, zajímalo by mně jak velké oblasti na těle se toto ošetření týká?

Odpověď:

Uvedená cena je za 132 pulsů. Rozprostřít je v podstatě můžeme do libovolné plochy, ale samozřejmě
je účinnější se soustředit max. na 2 oblasti např. břicho a stehna. V případě Vašeho zájmu o bezplatnou konzuotaci s ošetřující Vás ráda objednám.


Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kolik stojí laserová depilace lýtek. Děkuji

Odpověď:

Cena za jeden zákrok je 4.800,-, ošetření je potřeba opakovat cca 4 x, a to vždy po 4-6 měsících. V případě potřeby pátého ošetření se již neošetřuje celá lokalita, vyťukávají se pouze zbylé chloupky a cena se snižuje min. na polovinu.


Otázka:

jaká je cena formování postavy a odstranění celulitidy

Odpověď:

Cena za jedno ošetření přístrojem UltraContour ultrazvuková lipolýza) je 2.000,- Kč. Doporučujeme 6 ošetření vždy po 1 týdnu - 10-ti dnech. Celulitidu řešíme přístrojem LPG, cena za 1 ošetření je 900,- Kč, poskytujeme zvýhodněné balíčky - 6 ošetření za 5.000,- Kč. Tam doporučujeme alespoň 1 ošetření týdně. Na bezplatnou konzultaci Vás samozřejmě ráda v případě Vašeho zájmu objednám.


Otázka:

Dobrý den, měla bych zájem o vyhlazení nosolabialních rýh(povislé koutky). Jaká je cenová relace a jaký by byl u vás nejbližší volný termín konzultace a jestli je možné provést zákrok v den konzultace.A jaká výplň by byla pro toto vhodná. Děkuji

Odpověď:

Z výplní doporučujeme nejvíce materály Radiesse a Remake. Dobře se s nimi pracuje a jsou stabilní (2-3 roky).Cena záleží na množství použitého materiálu, max. je 13.500,- Kč. Volno v ordinačních hodinách všech lékařů máme momentálně v květnu, ale konzultace netrvá dlouho, dala by se zrealizovat před začátkem ordinačních hodin, např. ve středu 31.3. v 8.50. Co se týče vlastní aplikace, jak jsem již psala, objednáváme na květen, občas se místo uvolní i dříve.
Každopádně konzultace by byla vhodná před objednáním na vlastní zákrok.


Otázka:

Mám zájem i terapii frakčním laserem.Zmízí po něm i jemné nerovnosti pleti a drobné pigmentace způsobené slunečními paprsky? Děkuji

Odpověď:

Pomocí frakčního laseru lze odstranit i hrubější nerovnosti pokožky (např. hlubší jizvy po akné). Alternativou je IPL (intenzivní pulsní světlo), které odstraní  jemnější nerovnosti a sjednotí barvu pleti (odstraní jednak pigmentace a jednak pročervenání pokožky).


Otázka:

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaký rozdíl je mezi IPL depilací a laserem, který používáte k depilaci. Děkuji.

Odpověď:

Rozdíl je odstatný, zejména v účinnosti. U IPL jsou vyměnitelné hlavice různých vlnových délek. Aby bylo
dosaženo vlnové délky na výstupu potřebné k odstranění defektu(pigmentace, pročervenání či vlasového folikulu) je potřeba světlo ze zdroje "nalámat". Tím se samozřejmě účinnost snižuje.
IPL používáme výhradně k odstraňování pigmentace a fotorejuvenaci, kde je účinnost vysoká. K depilacím ho nepoužíváme.

K depilacím používáme profesionální depialční laser, který světlo neláme a jeho vlnová délka je přímo potřebných cca 800nm (tato vlnová délka dokáže zničit vlasovou cibulku). Navíc se jedná o laserový přístroj pracující na bázi fotoselektivní termolýzy, tzn. tepelně
zničí folikul v podkoží, aniž by poškodil pokožku. Světlo se naváže přímo na melanin.

Podstatný je i např. rozdíl v ceně přístrojů. IPL lze pořídit za statisíce, depilační laser za milióny Kč.
Cena vždy samozřejmě s kvalitou korespondovat nemusí, ale u těchto přístrojů je odpovídající (co se týče kvality a tudíž účinnosti ošetření).


Otázka:

Dobrý den, můj dotaz se týká liposukce a to konkrétně liposukce boků. uvádíte zde neinvazivní metodu pomocí ultrazvukové lipolyzi. je tato metoda opravdu šetrná a učinná? je zde také riziko vzniku nerovností na pokožce díky nerovnoměrně "odsátému" tuku? jak píšete, je potřeba alespoň 6 sezení = za 6 sezení je cena 10000Kč? děkuji za Vaší opdověď

Odpověď:

U ultrazvukové lipolýzy riziko nerovností nehrozí. Šetrnou tato metoda  rozhodně je, nenarušuje nijak integritu kůže, tukové buňky rozbíjí  ultrazvukovou vlnou. Účinnost této metody záleží na vhodnosti pacienta pro tuto metodu a jeho spolupráci, takže zde Vám jednoznačně kladnou odpověď dát nemohu.
Cena za 1 ošetření je 2.000,-, tzn. za 6 doporučených ošetření 12.000,- Kč. Není nutné počet ošetření dodržet, u nesouměrností stačí např. 3 ošetření.


Otázka:

Jak dlouho efekt "vyžehlení" obličeje vydrží?

Odpověď:

Po absolvování 3-4 zákroků asi půl roku, při důsledné fotoprotekci samozřejmě déle.


Otázka:

Jak často doporučujete zákrok pomocí IPL opakovat?

Odpověď:

Minimálně 2x, čím více zákroků (nejlépe zhruba po 1 měsíci), tím je samozřejmě efekt sjednocení barvy pleti a vyhlazení drobných vrásek či jiných nerovností (jizev po akné) větší.


Otázka:

Jak vypadá pokožka po zákroku pomocí IPL?

Odpověď:

Většinou je mírně zarudlá, pacient může mít i pocit lehkého "mravenčení". Pozákrokové následky jsou opravdu velmi individuální - dle citlivosti pleti konkrétního pacienta. Druhý den po ošetření ztmavnou povrchové pigmentace a vzniknou drobné stroupky (peelingové šupinky), které se zhruba za týden samovolně vyloupou.


Otázka:

Bolí ošetření prováděné pomocí Intenzivního pulsního světla (IPL)?

Odpověď:

Jedná se pouze o lehké štípání, lze ho přirovnat ke štípnutí vystřelenou gumičkou.


Otázka:

Léta mne trápí červená pokožka na krku a v dekoltu. Lze toto začervenání aspoň trochu zmírnit nebo úplně odstranit?

Odpověď:

Začervenání pokožky v oblasti krku a dekoltu lze odstranit pomocí IPL (iIntenzivního pulsního světla). Jedná se vlastně o hustou síť žilek - vlásečnic, kterou ošetřujeme plošně. Zákrok je neinvazivní, žilky se postupem času vstřebají a pacient se nemusí obávat vzniku jizev. Ošetření je třeba 2 - 3 krát opakovat, a to s odstupem jednoho měsíce.


Otázka:

Na rukou i nohou mám již několik let bradavice a léčba dusíkem nezabírá. Nabídnete mi účinnější metodu?

Odpověď:

Klasické bradavice neboli "veruky" léčíme tzv. fotodynamickou terapií. Jedná se o virové onemocnění a nelze dopředu přesně říci, kolik ošetření bude třeba k úplnému vyléčení bradavic. Ošetření má dvě fáze.
V té první potřeme bradavice fotosenzitivní látkou, která pronikne do struktury postižené tkáně. Ve druhé fázi ošetření tuto látku zaktivujeme světlem o určité vlnové délce. Veruka se postupně zmenšuje, až vymizí úplně. Je to metoda šetrná a v současné době se
jeví jako metoda nejúčinnější.


Otázka:

V obličeji mám už vrásky, nejvíce mi vadí ty na horním rtu. Jak by se daly vyhladit?

Odpověď:

K odstranění vrásek nad horním rtem používáme tzv. frakční laser. Jedná se o metodu šetrného zbroušení, kdy se pokožka zhojí zhruba do týdne. Zákrok se opakuje dle potřeby, tj. dle hloubky vrásek, vícekrát, vždy nejdříve po měsíci.


Otázka:

Odstraňujete i jizvy?

Odpověď:

Jizvy jsou složitým problémem, dají se částečně korigovat, ale nelze je odstranit úplně. Je nutné přijít na konzultaci, aby lékař mohl posoudit dle vzhledu jizvy, jaký postup zvolit. Jizvy brousíme CO2 laserem nebo je ošetřujeme pomocí intenzivního pulsního světla (IPL) či doporučíme speciální krém účinný na čerstvé a starší jizvy.


Otázka:

Postupem let se mi udělaly hnědé skvrny na hřbetech rukou. Jak se jich mohu zbavit?

Odpověď:

Pigmentové skvrny - na hřbetech rukou či v obličeji a dekoltu - lze odstranit intenzivním pulsním světlem (IPL). Je zapotřebí absolvovat zpravidla 2-3 ošetření s odstupem 1 měsíce. Pigmentové skvrny se postupně "sloupnou", zesvětlí, až úplně zmizí. Do budoucna je nutné trvale používat krém s vysokým UV faktorem, aby se zabránilo recidivě či vzniku nových igmentových skvrn.


Otázka:

Před lety mně dost trápilo akné, nyní mám pleť již zahojenou, bez "vřídků", ale zůstaly mi drobné jizvy a nehezké pigmentové skvrny. Co mi doporučíte?

Odpověď:

Ve Vašem případě je vhodné objednat se k nám nejprve na konzultaci, abychom mohli zvolit nejvhodnější postup léčby - nejspíše terapii intenzivním pulsním světlem, na hlubší jizvičky po akné eventuelně i frakční laser.


Otázka:

Celý život jsem na akné netrpěl a nyní, ve 40-ti letech, se u mne projevilo. Je to normální?

Odpověď:

Ano, v dnešní době je zcela normální, když se akné projeví nejen v pubertálním věku, ale i u pacientů nad 35-40 let. I v tomto případě akné léčíme.


Otázka:

Je po absolvování léčebné kúry akné zcela vyléčeno?

Odpověď:

Po absolvování 4-6 ošetření soft laserem je akné výrazně zhojené, nicméně v organismu i nadále probíhají procesy, které mohou akné opět vyvolat. Léčebnou kúru je tudíž vhodné dle potřeby po určitém čase, zpravidla cca po 6 až 9 měsících zopakovat.


Otázka:

Zabýváte se také léčbou akné?

Odpověď:

Ano, léčíme všechny formy akné. Léčbu provádíme pomocí červeného laseru a modrého světla (tzv. soft laseru). V průběhu léčby se postupně hojí zánětlivá ložiska a nadále již nedochází k dalšímu zanícení mazových žláz. Doporučujeme 4 až 6 ošetření, dle potřeby, a to vždy po cca 1 týdnu.


Otázka:

Je před zákrokem potřeba přijít na konzultaci?

Odpověď:

To záleží na tom, o jaký zákrok se jedná. Zákroky plastické estetické chirurgie je samozřejmě potřeba předem konzultovat s plastickým chirurgem, protože každý takový zákrok je jedinečný.
Kožní léze je před vlastním odstraněním zpravidla potřeba vyšetřit počítačovým dermatoskopem. Ale např. laserovou depilaci předem osobně konzultovat potřeba není, postačí několik málo informací po telefonu či e-mailu.
Také na fotodynamickou terapii veruk (bradavic) je možné přijít po telefonické dohodě. Před operací křečových žil je krom konzultace s operatérem potřeba i ultrazvukové vyšetření angiologem.


Otázka:

Je odstraňování mateřských znamének bezpečné?

Odpověď:

Ano, zcela. Před vlastním odstraněním provádíme vyšetření kožní léze počítačovým dermatoskopem. Dle nálezu zvolíme bezpečný způsob odstranění s ohledem na co nejlepší estetický výsledek. Odstraněná tkáň je samozřejmě odeslána k histopatologickému vyšetření.


Otázka:

Který výplňový materiál do nosolabiálních rýh doporučujete?

Odpověď:

Jednoznačně Radiesse, jelikož délka trvání efektu je dle našich
dlouhodobých zkušeností až 24 měsíců a navíc ošetřujícímu se s tímto materiálem pro jeho vynikající tvarovatelnost dobře pracuje.


Otázka:

Jak dlouho trvá efekt vypnutí vrásek po injekční aplikaci látky obsahující botulotoxin?

Odpověď:

Efekt vypínání vrásek v ošetřené lokalitě nastupuje nejpozději do 3 dnů po aplikaci a trvá několik měsíců, v průměru půl roku. S každou další aplikací se délka trvání efektu prodlužuje.


Otázka:

Je ošetření depilačním laserem trvalé?

Odpověď:

Ano, depilační laser pracuje na principu fotoselektivní termolýzy.
Odstraňuje příčinu růstu tmavých chloupků - vlasový kořen, ne pouze následek - vlas. Vlasová cibulka, která byla zasažena v anagenním stadiu je zničena trvale.Své dotazy nám zasílejte prostřednictvím tohoto formuláře:
Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Váš dotaz:


Copyright (C) 2008 Institut lékařské kosmetiky