O nás Prováděné zákroky Ceník Fotogalerie Nejčastější dotazy Kontakt
Prováděné zákroky
dnes je 23.07.2014
Mateřská znaménka, pigmentové skvrny, žilky, jizvy, akné Laserová depilace, permanentní make-up Vrásky, plasticko-chirurgické zákroky v obličeji Liposukce, formování postavy, celulitida Křečové žíly (varixy), hemoroidy, chrápání 1) Operace křečových žil laserem 2) Operace hemoroidů laserem 3) Operace na odstranění chrápání Syndrom karpálního tunelu Vypadávání vlasů - Alopecie

Prováděné zákroky / Křečové žíly (varixy), hemoroidy, chrápání

Operace na odstranění chrápání

Znepříjemňujete svému spolunocležníkovi či sobě spánek hlasitými zvuky vycházejícími z Vašeho hrdla? Obáváte se kvůli chrápání třeba pobytu v nemocnici nebo dokonce nejezdíte na dovolenou?

Co způsobuje chrápání?

Chrápání je pravidelný zvukový jev vznikající při dýchání ve spánku. Vzduch procházející zúženými místy horních cest dýchacích zpravidla rozkmitá měkké patro a čípek.

U některých pacientů se jedná pouze o "kosmetickou" vadu, která má ovšem vážné společenské důsledky, oddělenými ložnicemi počínaje, rozvodem konče.

Některé pacienty ale chrápání "ohrožuje" na zdraví. Jedná se o tzv. spánkový apnoický syndrom. Zúžená místa horních cest dýchacích se zcela uzavřou a pacient přestane na určitou dobu dýchat. Nedostatkem kyslíku se vzbudí, začne opět dýchat, ale poté únavou usíná a celý cyklus se opakuje. Přerušovaný spánek je nekvalitní a pacient vstává unaven.

Medicína zná řešení!!!

U většiny pacientů lze tento problém odstranit standardním chirurgickým zákrokem za použití laseru. Operace se provádí ambulantně v místním znecitlivění. Délka vlastního výkonu je zhruba půl hodiny. Rekonvalescence trvá asi 10 dní, přičemž zpočátku užívá pacient analgetika a konzumuje spíše kašovitou stravu. Pooperační stav nevyžaduje pracovní neschopnost.

Úspěšnost operace

Ve světě bylo těchto operací úspěšně vykonáno několik desítek miliónů při velmi nízkém výskytu komplikací. Zpravidla dojde k úplnému vymizení chrápání, minimálně ke zmenšení jeho hlasitosti a frekvence. Úspěšnost zákroku do velké míry záleží na správné diagnostice. Proto je nutné před vlastním výkonem podstoupit podrobné předoperační vyšetření.

Předoperační konzultaci i vlastní zákrok provádí v našem centru Prof. MUDr. Jan Klozar, CSc. z kliniky ORL FN Motol, který má s laserovou terapií 20-ti letou zkušenost.

 

Copyright (C) 2008 Institut lékařské kosmetiky