O nás Prováděné zákroky Ceník Fotogalerie Nejčastější dotazy Kontakt
Prováděné zákroky
dnes je 29.07.2014
Mateřská znaménka, pigmentové skvrny, žilky, jizvy, akné Laserová depilace, permanentní make-up Vrásky, plasticko-chirurgické zákroky v obličeji Liposukce, formování postavy, celulitida Křečové žíly (varixy), hemoroidy, chrápání 1) Operace křečových žil laserem 2) Operace hemoroidů laserem 3) Operace na odstranění chrápání Syndrom karpálního tunelu Vypadávání vlasů - Alopecie

Prováděné zákroky / Křečové žíly (varixy), hemoroidy, chrápání

Operace křečových žil laserem

Křečové žíly tzv. Varixy

03.jpg

Onemocnění žil na dolních končetinách patří k civilizačním chorobám, které postihuje více než polovinu populace.

Křečové žíly jsou výrazným kosmetickým defektem. Nicméně kosmetické změny jsou pouze prvním příznakem celkového onemocnění žilního systému na dolních končetinách. Posléze se objevují další, většinou již závažnější projevy choroby. Jsou to pocity tlaku na dolních končetinách, tzv. "těžké nohy", kdy nemocný pociťuje ztrátu lehkosti chůze či běhu, má pocit únavy a bolesti. Často se objevují i křeče, zejména v klidové poloze.


 

 

Nejmodernějšími a pro pacienta nejšetrnějšími metodami v léčbě uvedeného onemocnění jsou ambulantně prováděné operace křečových žil pomocí laserového paprsku nebo rotujícího katetru. V týmu operatérů pracují lékaři, kteří mají dlouhodobou praxi v operativě klasickou metodou, což jim umožňuje srovnání jak vlastního průběhu operace, tak i rekonvalescence. Ze srovnání vyplývá, že z chirurgického pohledu je výsledek operace totožný. Při klasické operaci se v celkové anestézii křečová žíla zničí vytrhnutím z končetiny. Při zákroku prováděném v lokálním znecitlivění se taktéž zničí, ale tepelně či mechanicky a chemicky uvnitř končetiny.

Rekonvalescence je nesrovnatelná. V případě klasické operace i několikaměsíční, v případě ambulantního zákroku v podstatě nulová. Nesrovnatelný je i kosmetický efekt, na rozdíl od klasické metody, po které zůstává několik viditelných jizev na bérci, po operaci varixů laserem či rotující kličkou je zjizvení minimální.

Metody jsou vhodné zejména pro pacienty, kteří z pracovních či jiných časových důvodů nemohou podstoupit metodu klasickou, nebo pro pacienty, kteří se obávají celkové anestézie, bolestí následujících po absolvování klasické metody či neakceptují její kosmetický efekt.

 

05.jpg

EVLT (endovenózní laserová terapie)

Laserové vlákno se zavede z třísla do nitra rozšířeného varixu na speciálním zavaděči. Laserový paprsek postiženou žílu tepelně zničí. Zákrok se provádí ambulantně v lokálním znecitlivění. Vzhledem k množství použitého anestetika lze při jednom zákroku operovat pouze jednu končetinu. Celková délka tohoto zákroku je asi 1 hodina, poté pacient ihned odchází domů pouze s elastickým obinadlem, který stahuje operovanou končetinu po dobu 1 týdne.

 

 

 

ClariVein (endovenózní operace varixů rotující kličkou)

ClariVein kombinuje dva způsoby destrukce postižené žíly. Jednak mechanické narušení žilního endotelu hrotem rotujícího katetru a jednak současné rozprášení sklerotizační látky na narušenou stěnu během rotačního pohybu kličky v žíle. Ve srovnání s výše uvedeným zákrokem asistovaným laserem je tato metoda méně bolestivá, i množství použitého anestetika je malé. Proto lze operovat metodou rotující kličky i obě končetiny při jednom zákroku. Navíc tato metoda vylučuje riziko poškození okolních tkání způsobených tepelnou ablací. Stejně jako u operace asistované laserem se pacient po přibližně hodinovém zákroku může vrátit bez omezení ke všem běžným aktivitám.

 

Get the Flash Player to see this player.

 

Copyright (C) 2008 Institut lékařské kosmetiky