O nás Prováděné zákroky Ceník Fotogalerie Nejčastější dotazy Kontakt
Prováděné zákroky
dnes je 30.07.2014
Mateřská znaménka, pigmentové skvrny, žilky, jizvy, akné 1) Odstraňování kožních defektů (mateřských znamének, névů, fibromů a jiných kožních výrůstků) laserem 2) Počítačová dermatoskopie 3) Odstraňování červených žilek v obličeji, pigmentových skvrn, jizev 4) Léčba bradavic fotodynamickou terapií 5) Léčba akné (modré světlo) Laserová depilace, permanentní make-up Vrásky, plasticko-chirurgické zákroky v obličeji Liposukce, formování postavy, celulitida Křečové žíly (varixy), hemoroidy, chrápání Syndrom karpálního tunelu Vypadávání vlasů - Alopecie

Prováděné zákroky / Mateřská znaménka, pigmentové skvrny, žilky, jizvy, akné

Odstraňování kožních defektů (mateřských znamének, névů, fibromů a jiných kožních výrůstků) laserem

Vystouplé útvary v barvé kůže - Fibromy

01_po.jpg01_pred.jpgPacienti velmi často přicházejí s prosbou o odstranění kožních útvarů, které jim vadí z estetických či jiných důvodů. K nejčastěji odstraňovaným kožním útvarům z estetických důvodů v obličeji patří fibromy. Jedná se o vystouplé kožní útvary v barvě kůže, které většina pacientů nazve bradavicemi.

Odstraňování uvedených kožních útvarů se provádí pomocí CO2 laseru. CO2 laser lze nazvat bezdotykovým skalpelem. Odstranění kožního útvaru se provádí v místním znecitlivění. Nejprve je tudíž nutné aplikovat pod odstraňovaný kožní útvar anestetikum.

Poté lékař CO2 laserem vyřízne nežádoucí útvar. Řez je naprosto přesný, není odstraněno ani o mm tkáně více než je nezbytně nutné. Laser navíc dokonale koaguluje, nebo-li zastavuje krvácení, díky čemuž má lékař vynikající přehled v operačním poli. Vzniklá ranka po odstraněném fibromu se vzhledem k šetrnosti řezu nemusí šít, zhojí se pouze stroupkem. Ranka se do doby vytvoření stroupku překryje náplastí. Stroupek je potřeba nechat přirozeně odpadnout. Po odpadnutí stroupku je ploška lehce zarůžovělá, běhěm krátké doby se dobarví do okolní barvy pleti. Nedochází tudíž k nežádoucímu zjizvení pokožky.

"Mateřská znaménka" - Intradermální pigmentové névy

012.jpgStejným způsobem se odstraňují i intradermální pigmentové névy, které pacienti označují zpravidla termínem mateřká znaménka.

Před odstraněním pigmentovaných (hnědých) kožních lézí je nezbytně nutné vyšetření počítačovým dermatoskopem, protože právě na základě tohoto vyšetření se rozhodne, jakým způsobem útvar ostranit. Odstraněný kožní útvar je odeslán na histopatologické vyšetření.

  

"Bradavice na stopce" - Pendlující fibromy

 Pendlující fibromky označované mnohdy jako bradavičky na stopce nacházející se zpravidla v oblasti krku, podpaží nebo u žen pod ňadry se odstraňují dokonce bez jakéhokoli umrtvení, protože injekce s anestetikem by byla bolestivější než vlastní zákrok.

02_pred.jpg  02_po.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prohlédněte si videozáznam o odstraňování kožních defektů:

 

Copyright (C) 2008 Institut lékařské kosmetiky