Institut lékařské kosmetiky, s. r. o.

tel. číslo 387 730 421, 607038631

Domů > Zákroky > KTP laser – popraskané červené žilky v obličeji

KTP laser – popraskané červené žilky v obličeji

Rozšířené červené žilky (cévky) v obličeji (kuperóza), růžovka (rosacea), nebo dokonce tzv. oheň (naevus flammeus) trápí nemalou část populace. Z velké části jsou tyto problémy dány dědičně nebo vznikají vlivem prostředí, v němž se člověk nachází – prudké slunce či mráz.

Odstranění pročervenání obličeje  se provádí speciálním cévním laserem o vlnové délce 532 nm. Lze odstanit červené žilky do průměru 1 mm. Paprsek uvedeného laseru pronikne do podkoží, aniž by poškodil pokožku (narušil integritu kůže). Absorbuje se v krevním barvivu (hemoglobinu) a tepelně ho zničí (zkoaguluje). Prosvítající žilka mizí přímo pod rukou lékaře.

Zákrok se provádí ambulantně bez znecitlivění, je minimálně bolestivý a pacient pociťuje pouze lehké štípání. Analgosedace není nutná, pouze u extrémně citlivých jedinců lze eventuálně použít znecitlivující krém. Dle rozsahu postižení trvá od 20 minut do jedné hodiny. Pokožka je po ošetření lehce zarudlá (vlivem tepelného působení laseru), ale není vážným způsobem poškozená. Zarudnutí přetrvává zpravidla několik dní.

Vzhledem k tomu, že pokožka lehce zarudne již v průběhu zákroku, nelze stoprocentně ošetřit celou plochu při jedné návštěvě. Zhruba po dvou měsících je potřeba doodstranit žilky, které díky zarudnutí pokožky při prvním ošetření nebyly patrné. Po zákroku je vhodné zarudlou pokožku chladit, nejlépe ledem.

Rekonvalescence je nulová, ihned po zákroku se klient může vrátit ke všem pracovním, sportovním i společenským aktivitám. Ale je třeba počítat s tím, že výsledný efekt je viditelný až za několik týdnů. Zasažené žilky se postupně vstřebávají. Ošetření se provádí celoročně, v letních měsících je ovšem nutné vyvarovat se intenzivnímu slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem. Vzhledem k tomu, že zabránit vzniku dalších žilek v budoucnu nelze, s přibývajícím věkem lze tyto kosmetické nedostatky v obličeji  postustupně a opakovaně odstraňovat.  

Můžete si prohlédnout videozáznam a informovat se o ceně zákroku.

Před ošetřením budete poskytovat informovaný souhlas, který si můžete přečíst zde.


nahoru

Institut lékařské kosmetiky, s.r.o. , Laser Centrum Jih
Matice školské 17, České Budějovice 370 01
Konzultace (Po-Čt 8:00 - 17:00 hod., Pá 8:00 - 14:00 hod.)

T: +420-387 730 421, +420-386 357 008, +420-607 038 631

E: info@ilk.cz

© Institut lékařské kosmetiky, s.r.o., created by JIRAK studio, code by S2 STUDIO